Mecz Everton kontra Manchester United zakończony wynikiem 0-3

W meczu 13. kolejki Premier League drużyna Evertonu podejmowała na własnym stadionie ekipę Manchesteru United. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gości, którzy pokonali gospodarzy wynikiem 3-0. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem Manchesteru United 1-0, a kolejne trafienia podwyższyły przewagę drużyny z Manchesteru.

Mecz pomiędzy drużynami: Everton vs Manchester United

W dniu 26 listopada 2023 roku na stadionie Goodison Park odbył się emocjonujący mecz pomiędzy drużynami Everton oraz Manchester United. Spotkanie to miało miejsce w ramach 13. kolejki Premier League o godzinie 16:30.

Relacja z meczu

Zawodnicy obu drużyn wyszli na murawę pełni zapału i gotowi do walki. Pierwsza bramka padła już w 3. minucie spotkania, kiedy to A. Garnacho zdobył gola dla Manchester United po asyście Diogo Dalota, zaskakując tym samym gospodarzy.

Po przerwie Manchester United nadal kontrolował grę, a M. Rashford podwyższył prowadzenie swojej drużyny, zdobywając bramkę w 56. minucie. Po drugim golu gości atmosfera na stadionie zrobiła się niespokojna, a kibice Evertonu desperacko próbowali dopingować swoją drużynę.

Ale to Manchester United utrzymywał przewagę, a w 75. minucie A. Martial strzelił trzeciego gola dla swojej drużyny po asyście Bruno Fernandesa, zapewniając gościom komfortowe prowadzenie.

Na koniec spotkania, po nerwowej końcówce, sędzia John Brooks ukarał trzech zawodników Evertonu - Ashleya Younga, Abdoulaye Doucouré oraz Idrissę Gueye, żółtymi kartkami.

Wynik końcowy meczu to 0-3 na korzyść Manchester United. Drużyna gości zaprezentowała się znakomicie, kontrolując grę i skutecznie wykorzystując swoje okazje pod bramką rywali.

Żółte kartki nie ominęły również zawodników Manchester United, jednak żadna z drużyn nie otrzymała czerwonej kartki. Po tym zwycięstwie Manchester United z pewnością będzie pełne pewności siebie, patrząc optymistycznie na nadchodzące mecze, które czekają ich w nadchodzących tygodniach.

Następne spotkanie dla Everton to starcie z Nottingham Forest, natomiast Manchester United zmierzy się z Galatasaray. Kibice obu drużyn z pewnością nie mogą się doczekać tych emocjonujących meczów.

Everton vs Manchester United, wynik 0-3