Manchester City - Manchester United, wynik spotkania - 3-1

Wczorajsze starcie na Etihad Stadium pomiędzy Manchesterem City a Manchesterem United dostarczyło kibicom pełnego emocji widowiska. Mimo trudnego początku, drużyna gospodarzy zdołała odwrócić losy meczu i ostatecznie zwyciężyć 3-1 nad rywalami z Old Trafford. Spotkanie to z pewnością pozostanie w pamięci fanów obu ekip na długo, a jego wynik niewątpliwie wpłynie na układ tabeli Premier League.

Manchester Derby na Etihad Stadium - Manchester City vs. Manchester United

Dziś mieliśmy okazję uczestniczyć w zaciętym starciu na Etihad Stadium, gdzie gospodarze Manchester City podejmowali swoich niebieskich rywali z Manchesteru United. Mecz odbył się w ramach 27. kolejki Premier League, a na murawie spotkaliśmy się z sędzią głównym, Andym Madleyem, z Anglii.

Spotkanie rozpoczęło się dynamicznie, a już w 8. minucie to goście objęli prowadzenie. Marcus Rashford zapisał się na listę strzelców, wykorzystując świetne podanie Bruno Fernandesa, co dało drużynie United prowadzenie 0-1.

Po pierwszej połowie, wynik sprzyjał gościom, którzy zdołali utrzymać przewagę. Jednak po przerwie atmosfera na stadionie zaczęła się zagęszczać, a to za sprawą gospodarzy, którzy zdecydowanie chcieli odwrócić losy meczu.

W 56. minucie to Phil Foden popisał się skutecznością, wyrównując stan meczu na 1-1. Asystę zanotował w tej sytuacji Rodri, który również miał swój udział w kolejnym trafieniu.

W 80. minucie znów Foden pokazał klasę i ustawił wynik na 2-1 dla City, z pomocą J. Álvareza. Emocje sięgały zenitu, a kibice obu drużyn byli wręcz w transie.

Na sam koniec, w doliczonym czasie gry, to Erling Haaland ustalił ostateczny wynik na 3-1 dla Manchesteru City, zdobywając bramkę asystowaną przez Rodriga. Gospodarze zasłużenie triumfowali w tym starciu derbowym, potwierdzając swoją dominację na boisku.

Pod koniec meczu emocje sięgnęły zenitu, co skutkowało żółtą kartką dla Raphaëla Varane'a z Manchesteru United. Czerwone kartki nie padły ani po stronie gospodarzy, ani gości, co świadczy o zaciętości, ale również fair play panującym na murawie.

Manchester City z pewnością cieszy się z dzisiejszego zwycięstwa, a ich kibice mogą spokojnie czekać na kolejne spotkania, gdzie zmierzą się z FC Copenhagen, Liverpool oraz Newcastle. Natomiast Manchester United będzie musiał podnieść się po porażce i przygotować do kolejnych starć, w których zmierzy się z Evertonem, Sheffield United i ponownie z Liverpoolem.

Mecz pomiędzy Manchester City vs Manchester United zakończony wynikiem 3-1